Zespol taneczny Finezja 1Zespół taneczny "Finezja" powstał na początku 2002 r. Pierwotnie zespół nazywał się "Hexy" - z niemieckiego Czarownice. Od 01.01.2007 do 2014 działał przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Koźminku. Od 2014 roku nadzór nad zespołem sprawuje Urząd Gminy Koźminek. Tancerki biorą aktywny udział w przeglądach tanecznych, turniejach aerobiku grupowego, uczestniczą w imprezach środowiskowych oraz współpracują z Gminną Orkiestrą Dętą w charakterze mażoretek.

Zespol spiewaczy Kozminiacy 1Zespół śpiewaczy "Koźminiacy" powstał w marcu 2004 roku. Członkowie zespołu to mieszkańcy gminy Koźminek. Zespół wykonuje repertuar folklorystyczny i biesiadny. Zespół „Koźminiacy” corocznie uświetnia gminne imprezy, m.in.: Spotkanie Noworoczne, Dożynki Gminne, obchody Dnia Niepodległości.  Kierownikiem i opiekunem zespołu jest Pani Brygida Olszewska.      

Gminna Orkiestra Deta Kozminek 1Orkiestra Dęta w Koźminku powstała w 1925 roku dzięki staraniom miejscowej straży ogniowej. Po 1945 roku patronat nad orkiestrą objął kościół a jej dyrygentami byli kolejni organiści kościelni.

Od 1 stycznia 2004 roku zespół funkcjonuje przy Urzędzie Gminy Koźminek, obecnym kapelmistrzem orkiestry jest Marcin Nowotny a prezesem Marek Harasny.

Aktualnie orkiestra liczy 40 osób.

Zespół reprezentuje gminę i powiat na różnorodnych przeglądach i imprezach, bierze także udział w uroczystościach kościelnych.

powrót do góry strony